Tanie loty do Włoch

Bergamo na weekend. Tanie loty z Warszawy w cenie 178 zł.

Bergamo na weekend - tanie loty. Speedflyer.pl

Polecamy przelot Z Warszawy do Bergamo. Cena za lot w obie strony to jedyne 178 zł za lot w obie strony. Podróż odbywa się na pokładzie Wizzaira. Wylot czwartek, powrót niedziela. Na miejscu do dyspozycji 3,5 dnia na zwiedzanie miasta, pyszną kuchnię i ewentualną wycieczkę do Milanu.

 • Wizzair ->- [ Warszawa/WAW ] > [ Bergamo/BGY ] — Czwartek, 13.06.2019, cena: 124 zł
 • Wizzair ->- [ Bergamo/BGY ] > [ Warszawa/WAW ] — Niedziela, 16.06.2019, cena: 54 zł
Pamiętaj, że promocyjne taryfy zmieniają się bardzo szybko. Aby być na bieżąco zacznij obserwować nasz profil. 
Cena z członkostwem w Wizz Discount Club. Roczne członkostwo kosztuje 29,99 euro. 

Dla wielu turystów miasto to kojarzy się chyba z najbardziej popularnym lotniskiem przesiadkowym dla tanich linii we Włoszech. Oczywiście przesadzamy, ale nie ma co ukrywać. Nie wielu jest chętnych na wybór Bergamo jako miejsca docelowej podróży. Wszak można wyjść z lotniska i ruszyć w dalszą drogę autokarem do oddalonego o około 50 km Mediolaniu. Doskonale rozumiemy tych, którzy to robią. Jednak dzisiaj chcieliśmy zaproponować Wam Bergamo jako cel weekendowej podróży.

 

Transfer z lotniska do Bergamo.

Bergamo położone jest w odległości 5 km od Lotniska. Natomiast Do Mediolanu jest około 50 km. Najtańszym ale i zdecydowanie najwygodniejszym środkiem transportu jest autobus, linia nr 1. Autobus z lotniska zawiezie nas na dworzec kolejowy w Bergamo, do nowoczesnej części miasta jak i na stare miasto Citta Alta. Wszystko za jednym zamachem. Należy pamiętać, że linia nr 1 jet dedykowana do transferu z lotniska dlatego autobus nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach.  Autobusy kursują bardzo często, a podróż trwa zazwyczaj około 20 minut. Bilet kupicie w cenie do 2,30 euro. Jednak jeśli podróżujecie z większym bagażem wymagany jest bilet również dla niego. 

Najlepiej zapytajcie o konieczność opłaty za bagaż w centrum informacji turystycznej Bergamo znajdującej się w hali przylotów. Tam również, kupicie odpowiedni bilet. Nasza rada. W Bergamo obowiązują 24h i 72h bilety, rozważnie zakup takiego biletu zwłaszcza, że działa on również na kolejkę Funicolare. Cena biletu na 72h wynosi 7 euro.

Gdzie spać i jak się poruszać?

W Bergamo możemy wybrać dolną lub górną część miasta. Górna, Citta Alta to stare miasto, dolna to nowoczesne miasto Citta Bassa. Czyli biznesowa i mieszkalna cześć Bergamo. Dla porządku dodamy że Bergamo ma jeszcze cześć najwyższą nazywaną San Vigio czyli szczytowa cześć miasta z którego rozciąga się bajeczny widok na całe miasto.

Wybierając nocleg nie ma żadnej różnicy czy będziecie spać w dolnej czy górnej części. W mieście funkcjonują dwie kolejki, którymi możemy dostać się do górnej części miasta i na wzniesie nad starym miastem. Dodatkowo kursuje autobus, który sprawnie nas tam dowiezie.

 

Na ile dni warto jechać do Bergamo?

Odpowiedź brzmi. Na tyle na ile potrzebujecie. Miasto mimo swojej długoletniej historii nie ma do zaoferowania wiele zabytków. Jednak do Bergamo jedzie się po coś innego. Po klimat, po weekendową atmosferę weekendowego spędzania czasu przez Włochów. Wieczorami uliczki się zapełniają, a miejscowi włosi bawią się do późnych godzin. Po to aby spacerować całymi dniami po wąskich uliczkach, zatrzymując się na kawę czy kieliszek wina. Do Bergamo jedzie się też po pyszną włoską kuchnie.

Bergamo na weekend, tanie loty. Speedflyer.pl

Najważniejsze miejsca do zobaczenia:

 • Przejażdżka kolejką Funicolare, która zwiezie nas z dolanej części do górnej części Bergamo
 • Piazza Vecchia – historycznie centrum administracyjne miasta, obecnie miejsce wokół, którego znajdziecie kilka istotnych do zobaczenia budynków
 • Palazzo della Ragione – najstarszy plac miejski we Włoszech
 • Palazzo Nuovo – plac z historyczną biblioteką
 • Torre Civica – XII wieczna wierza. Obecnie można na nią wjechać i podziwiać okoliczne widoki. Cena 3 euro
 • Fontanna Contarini
 • Bazylika Santa Maria Maggiore – wybudowana w lombardzkim stylu romańskim
 • Capella Celleoni – mauzoleum rodu Colleoni
 • Mury obronne miasta
 • Wzgórze San Vigillio – można na nie się dostać drugą kolejką, która kursuje z górnej części miasta na sam szczyt
     

Kiedy najlepiej lecieć do Bergamo?

Bergamo to urokliwe miasto, a właściwie miasteczko znajdujące się u podnóża Alp. Oczywiści można je odwiedzać przez cały rok. Jednak późno jesienią i zimą, jest tutaj dość ponuro. Rekomendowanym okresem jest podróż od wiosny do jesieni.

Pamiętaj, że promocyjne taryfy zmieniają się bardzo szybko. Aby być na bieżąco zacznij obserwować nasz profil.
Cena z członkostwem w Wizz Discount Club. Roczne członkostwo kosztuje 29,99 euro.
Dzięki karcie zyskujesz na każdym minimalny rabat w wysokości 10 euro przy biletach powyżej 19,99 euro. Dodatkowo otrzymujesz rabat w wysokości minimum 5 euro na opłatach za bagaż zamówionych podczas zakupu biletu.
 

 • Jeżeli podróżujesz z jedna osobą towarzyszącą twoje członkostwo może się zwrócić już po pierwszej podróży. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *