Tanie loty do Afryki

Tanie loty do Algierii. Przelot w obie strony za 717 zł.

Algieria, tanie loty, speedflyer.pl

Wyszukaliśmy dla Was tanie połączenie do północnej części Afryki, do stolicy Algierii – Algieru. Lot z przesiadkami z Katowic, powrót do Wrocławia. Cena za wszystkie loty w obie strony wynosi jedynie 717 zł. W cenie wliczony jest bagaż podręczny, jednak z uwagi na loty łączone z Ryanairem należy pamiętać o rozmiarach bezpłatnego bagażu podręcznego. Istnieje oczywiście opcja dopłaty na loty Ryanairem. Pozostałe segmenty obsługiwane przez TUIfly i Transavia posiadają standardowy bagaż podręczny. Do ceny biletu należy doliczyć ewentualną opłatę za cenę bagażu rejestrowanego w zależności od potrzeb. 

  • Wizzair ->- [ Katowice/KTW ] > [ Malaga/AGP ] — Niedziela, 30.06.2019, cena:  234 zł
  • TUIfly ->- [ Malaga/AGP ] > [ Algieria/ALG ] — Niedziela, 30.06.2019, cena:  171 zł
  • Transavia ->- [ Algieria/ALG ] > [ Nantes/NTE ] — Niedziela, 14.07.2019, cena:  82 zł
  • Ryanair ->- [ Nantes/NTE ] > [ Londyn/STN ] — Niedziela, 14.07.2019, cena:  87 zł
  • Ryanair ->- [ Londyn/STN ] > [ Wrocław/WRO ] — Niedziela, 14.07.2019, cena:  143 zł

Pamiętaj, że promocyjne taryfy zmieniają się bardzo szybko. Aby być na bieżąco zacznij obserwować nasz profil.

Przed wyjazdem do Algierii

Zanim jednak przedstawimy Wam naszą propozycję przypominamy o konieczności zapoznania się z wytycznymi Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wg aktualnych zaleceń bezpieczeństwa, MSZ  odradza wszelkie podróże do obszarów na południe od linii wyznaczonej przez miejscowości: El-Borma , Adrar, Beni Abbas. Dodatkowo obradza podróże do terenów wszelkich terenów przygranicznych w Algerii. Aktualne zalecenia znajdziecie na stronie MSZ:
https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/informacje_konsularne/profile_krajow/algeria

Algieria, tanie loty, speedflyer.pl

Udając się do Algierii musimy mieć Wizę Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Wizę tą można uzyskać tylko i wyłącznie w Ambasadzie Algierii w Warszawie. Aby uzyskać wizę należy okazać m.in. potwierdzenie rezerwacji hotelu oraz kazać wykupione ubezpieczenie zdrowotne. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Ambasady Algierii. Lecąc do Algierii straż graniczna może poprosić o okazanie biletu powrotnego.

Transfer z lotniska w Algierze

Lotnisko jest największym portem lotniczym w Algierii i oddalone jest o około 20 km od centrum miasta. Przedostanie się z lotniska do centrum miasta możliwe jest taksówką lub autobusem lotniskowym, który odjeżdża średnio co około 30 min. Cena biletu to około 1 zł. Dojazd do miasta taksówką może nas kosztować około 50 zł.

Po zakwaterowaniu się w hotelu możemy ruszać na zwiedzanie tego wyjątkowego kraju. Algieria przez grubo ponad 100 lat była kolonizowana przez Francję i osadników francuskich dlatego język francuski jest tutaj na porządku dziennym. Poprzez francuską epizod w Algierze można na swój sposób poczuć klimat Francji. Warte zwiedzenia są z pewnością takie miejsca jak ogród botaniczny Jardin d’essai. Wielki Meczet, budynek poczty głównej, zbudowana na klifie skalnym bazylika Notre Dame d’Afrique.

Jednak Algier to nie tylko zabytki, okazałe Meczety i kościoły katolickie, uliczki przeniesione rodem z Paryża. Jednak żeby dostrzec urok starego miasta trzeba wysilić wyobraźnię. Po latach konfliktów i perturbacji, Algier jest bardzo zniszczony, jednak warty zobaczenia i wyobrażenia sobie siły panowania francuskiego w tym miejscu.

Algieria kojarzy się z kończącymi się w nieskończoność piaskami Sahary, jednak to Państwo, które ma dostęp do Morza Śródziemnego. Będąc w Algierze i innych północnych miasteczkach Algierii mamy możliwość skorzystania z wyjątkowych plaż.

Jakie miasta zobaczyć w Algierii

Konstantyna na wschód od Algieru i Oran w zachodniej części niedaleko granicy z Marokiem. Miedzy miastami warto przemieszczać się samolotami narodowego przewoźnika Air Algerie lub tańszymi liniami Tassili Airlines. Oczywiście można wybrać również drogę lądową, jednak przemieszczenie się między tymi dwoma miastami zajmie nam kilkanaście godzin. Przy naprawdę dobrych cenach biletów lotniczych, ten wysiłek się po prostu nie opłaca.

miasta Algieria, tanie loty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *