Tanie loty na Węgry

Weekend w Budapeszcie za 128 zł z Warszawy

Budapeszt, tanie loty

Zapraszamy do Budapesztu. Lot Wizzairem z Warszawy w obie strony kosztuje jedyne 128 zł / osobę. W proponowanych przelotach na miejscu spędzicie 3,5 dnia. W sam raz na zapoznanie się z uliczkami i klimatem tego miasta. Dla chętnych proponujemy jednodniową wycieczkę koleją do jednej z miejscowości leżących nad Balatonem. 

Pamiętajcie, że cena nie obejmuje bagażu rejestrowanego. Należy doliczyć opłatę za bagaż dodatkowy w zależności od potrzeb.

  • Wizzair ->- [ Warszawa/WAW ] > [ Budapeszt/BUD ] — Czwartek, 16.05.2019, cena: 54 zł
  • Wizzair ->- [ Budapeszt/BUD ] > [ Warszawa/WAW ] — Niedziela, 19.05.2019, cena: 74 zł 

Cena z członkostwem w Wizz Discount Club. Roczne członkostwo kosztuje 29,99 euro. Dzięki karcie zyskujesz na każdym minimalny rabat w wysokości 10  euro przy biletach powyżej 19,99 euro. Dodatkowo otrzymujesz rabat w wysokości minimum 5 euro na opłatach za bagaż zamówionych podczas zakupu biletu.

Jeżeli podróżujesz z jedna osobą towarzyszącą twoje członkostwo może się zwrócić już po pierwszej podróży.

Jak zwiedzać Budapesz?

Zdecydowanie przy ładnej majowej pogodzie zachęcamy do zwiedzania go na pieszo. Jeżeli nasz city break to okazja do zaczerpnięcia energii, poczucia klimatu innego kraju to ta forma będzie idealna. Dodatkowo przemieszczając się po Budapeszcie pieszo możecie odkryć wyjątkowe knajpki i restauracje, w których zjecie pyszne potrawy a w tle będziecie mieć panoramę miasta. Dla osób, które chciałby skorzystać z komunikacji miejskiej spieszymy powiedzieć, że najlepiej wybrać transport podziemny czyli metro. Korzystając z niego możecie sprawnie przemieścić się do głównych miejsc tego miasta. 

Szczególnie polecamy spacer na wzgórze zamkowe. Wstęp do Zamku Królewskiego jest odpłatny jednak samo spacerowanie po ogrodach królewskich jest bezpłatne i przysparza dużo radości. Dodatkowym bonusem jest niesamowita panorama miasta. Spacerując po mieście z pewnością odwiedzicie Plac Bohaterów oraz sąsiadującą z placem Bazylikę św. Stefana, która może nie jest wybitnie starą budowlą jednak jest największym kościołem w Budapeszcie. 

Idąc dalej zachęcamy do odwiedzenia terenów wokół Parlamentu czy Baszty Rybackiej. Koniecznie polecamy zarezerwować sobie kilka godzin na Wyspę św. Elżbiety. Która w tej chwili jest jednym wielkiej parkiem z placami zabaw, ścieżki dla rowerzystów i biegaczy oraz niezliczonymi alejkami. Warto też w tym miejscu zatrzymać się na chwilę nad brzegiem Dunaju korzystając z ławeczek, kamienistego brzegu, czy platform dla łódek (przebywanie na tych ostatnich nie jest do końca legalne, jednak nikt nigdy nam nie zwrócił uwagi, a korzystaliśmy z nich wielokrotnie). 

Najsłynniejsze termy w Budapeszcie

Budapeszt to również jedne z najsłynniejszych term w Europie. Będąc w Budapeszcie na weekend koniecznie zajrzyjcie do nich, już nawet nie ze względu na dobroczynny wpływ kąpieli. Ale żeby doświadczyć zupełnie innych wrażeń architektonicznych. Mało kto jest przyzwyczajony do łaźni znajdującej się w pałacowej architekturze. Niesamowite przeżycie. 

Pociągiem nad Balaton

Na koniec dla wytrwałych polecamy, wspomnianą już 1,5 godzinną wycieczkę pociągiem nad Balaton. Z dworca głównego Budapeszt Deli pociągi odjeżdżają mniej więcej co godzinę. Cena w zależności od wybranej miejscowości nad Balatonem oscyluje w granicach 30 – 55 zł  

Transfer z lotniska w Budapeszcie

Na koniec chcemy poinformować Was, że Budapeszt to także doskonała destynacja pod katem transferu z lotniska do centrum miasta. Bezpośrednio z sąsiedztwa hali przylotów i odlotów kursują bardzo często autobusy w cenie około 5 zł, które dowożą nas do stacji metra. Dalej metrem dostaniemy się po około 18 – 20 minutach do centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *