Tanie loty do Hiszpanii

Wypad do Madrytu za 200 zł. Cena za lot w obie strony za osobę z Warszawy.

Madryt, Hiszpania, Tanie loty

Krótki wypad do Madrytu w środku tygodnia. W maju z Warszawy do Madrytu polecimy za 200 zł za lot w obie strony za osobę. Loty są bezpośrednie i odbywają się na pokładzie Ryanaira.
Cena nie obejmuje bagażu rejestrowanego. Należy doliczyć opłatę za bagaż dodatkowy w zależności od potrzeb.

  • Ryanair ->- [ Warszawa/Modlin/WMI ] > [ Madryt/MAD ] — Środa, 22.05.2019, godz: 08:30 – 12:05 – cena: 135 zł
  • Ryanair ->- [ Madryt/MAD ] > [ Warszawa/Modlin/WMI ] — Sobota, 25.05.2019, godz: 17:00 – 20:30 – cena: 65 zł

Pamiętaj, że promocyjne taryfy zmieniają się bardzo szybko. Aby być na bieżąco zacznij obserwować nasz profil.

Madryt jest stolicą a zarazem największym miastem w Hiszpanii. Każdy kto kocha to Hiszpanię nie może pominąć tego miasta na swojej mapie z celami podróży. Madryt jest niesamowity, można powiedzieć, ze nigdy nie zasypia, ale to stwierdzenie tyczy się wielu miast i nie zawsze oznacza to samo.

Jak i kiedy zwiedzać Madryt

Nie mamy tutaj specjalnie dużo dylematów. Średnio roczna temperatura w Madrycie oscyluje w okolicy 20 stopni w ciągu dnia. Więc każdy miesiąc jest dobry. Od kwietnia do października mamy gwarancję, że temperatura będzie powyżej 20 stopni. W miesiącach wakacyjnych zbliża się do 30 stopni, zaś w miesiącach zimowych spada do około 10 – 12 stopni.

Weekend w Madrycie – co zabrać.

Spędzając weekend w Madrycie na pewno spakujmy dobre obuwie, ponieważ miasto to wprost zmusza człowieka do okrywania kolejnych zakątków. Jednak jeżeli chcecie poruszać się komunikacją miejską warto korzystać z metra. Siatka połączeń jest naprawdę dogodna i bez problemu przemieścimy się podziemną kolejką w dowolny zakątek miasta.

Zwiedzamy Madryt

Od czego zacząć zwiedzanie, z pewnością od najbardziej popularnego miejsca w tym mieście czyli od Puerta del Sol czyli bramy słońca. Jest to owalny plac otoczony ze wszystkich stron kameralnymi kamienicami. To tutaj jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki poczujecie kwintesencje Madrytu. Wieczorami miejsca to jest swego rodzaju miejscem zbiórki dla osób mieszkających w Madrycie. To stąd ruszają odwiedzać bary tapas i to tutaj kończą wieczorne imprezy.
Podczas spacerów pozycją obowiązkową są wszechobecne bary tapas, do których koniecznie trzeba wstąpić zamówić coś to przekąszenia, kieliszek wina i dalej w drogę, w jakim kierunku? W kierunku kolejnego baru tapas. Właśnie w ten sposób najlepiej zwiedzać to miasto. Dzięki temu poczujecie się jak rodowici Hiszpanie.
Będąc w Madrycie koniecznie odwiedźcie Pałac Królewski – Palacio Real i Pałac Główny czyli Plaza Mayor.

Kulturalna oferta Madrytu

Ale żeby nie było, ze Madryt to tylko jedzenie i picie wina. Wielu z nas kupując tanie bilety na weekend chce zwiedzić również zabytki i różnego rodzaju muzea. Madryt w tym temacie ma również do zaoferowania bogatą ofertę.
Będąc na weekend w Madrycie koniecznie polecamy odwiedzić arenę walki byków – Las Ventas. W prawdzie nie jesteśmy zwolennikami oglądania takich walk, ale sam budynek robi wrażenie. Arena jest największą w Hiszpanii i może pomieścić ponad 23 tys widzów.

Parki i skwery w Madrycie

Dla osób, które chciałby skorzystać z oferty przyrodniczej tego miasto, Madryt przygotował ponad 40 parków i ogrodów. To miasto, które na pierwszy rzut oka wydaje się betonowe ale tak naprawdę na każdym rogiem czai się skwer na którym można odpocząć. Zdecydowanie na uwagę zasługuje Ogród Botaniczny w Madrycie. Położony jest nad Manzanares rzeką przepływającą przez Madryt.

To tylko niektóre miejsca warte odwiedzenia w Madrycie. Miasto to posiada tak szeroką ofertę, ze weekend na jego zwiedzenie to za mało. Spokojnie możemy przylecieć tutaj na kilka dni. Jednak weekendowa obecność w Madrycie to pozycja obowiązkowa, którą polecamy wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *